Schronisko

tel/fax: (67) 213-25-83

staszicowka.pila@wp.pl

Wycieczka do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra

Dnia 25 listopada 2015 roku klasa turystyczna z ZSG – IV t,  była na wycieczce w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra , które zostało założone w 1946r. Nadleśnictwo obejmuje swym zasięgiem lasy położone na Północ od Piły. Wycieczka miała charakter Edukacyjno Przyrodniczo-Leśny .

Bożena Pachana

Przedszkolaki w Staszicówce

9 listopada schronisko „Staszicówkę” odwiedziły dwie grupy z Publicznego Przedszkola nr 11 w Pile: Stokrotki i Motylki, razem 50 osób.

Dzieciom w schronisku bardzo się podobało, zwiedzały pokoje, podziwiały wystrój, zostały poczęstowane cukierkami. Panie były miło zaskoczone, ze w Pile znajduje się takie schronisko młodzieżowe i obiecały, iż przy każdej nadarzającej się okazji każdego będą zachęcały do odwiedzenia i nocowania w pilskiej „Staszicówce”.

W dniu 6 listopada 2015 r. Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Staszicówka” przy Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile zawarło porozumienie z Publicznym Przedszkolem Nr 11 w Pile w sprawie współpracy.

Porozumienie obejmuje:

1. Dzieci z przedszkola będą odwiedzać Schronisko raz w miesiącu w 2 grupach po 25 osób.
  2. W trakcie wizyty w prosty i jasny sposób pracownicy schroniska opowiedzą dzieciom

– co to jest schronisko;

-jak działa;

-komu jest potrzebne;

– Turysta – kto to jest

-czy turystą można być cały czas;

-czy każdy może być turystą.

1. Schronisko przygotowało kolorowanki dla dzieci – po 2 sztuki dla kazdego dziecka. Dzieci pokolorują je w przedszkolu i przy następnej wizycie przyniosą do schroniska. Prace te zostaną umieszczone na wystawce schroniska.

Grupa z Niemiec w Staszicówce

W dniach 26-29.10. w Staszicówce przebywała 23 osobowa grupa młodzieży z Schwalm-Eder (Hesja). Grupa bardzo pozytywnie oceniła swój pobyt w naszym schronisku.

Youth Hostel Staszicówka

Trochę z historii       Etwas von der Geschichte    A little bit of history

Kolejny sukces Schroniska „Staszicówka”

Piszą o nas w prasie