Szkoła Przysposabiająca Do Pracy


Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy stanowią integralną część społeczności Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile. Młodzież SPdP nie tylko uczy się jak prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie, ale w miarę możliwości wykorzystywać zdobytą wiedzę i umiejętności potrzebne w dorosłym życiu. Uczniowie biorą czynny udział w większości imprezach ogólnoszkolnych oraz w obradach Samorządu Uczniowskiego organizowanych w Zespole Szkół Gastronomicznych.

Ciągła integracja z uczniami ZSZ i Technikum wpływa na właściwe zachowania i relacje z młodzieżą w pełni sprawną.


AKTUALNOŚCI 

Rok szkolny 2018/2019

Lubimy gotować!!!
Zajęcia z przygotowania potraw różnymi technikami bardzo nam się podobają. Sporządziliśmy już tyle smacznych potraw. Coraz lepiej nam idzie organizacja pracy, odczytywanie przepisu kulinarnego oraz nakrywanie do stołu. Nasze smaczne potrawy w roku szkolnym 2018/2019 to: pizza, spaghetti po bolońsku, risotto z warzywami, kopytka z kapustą duszoną, grzanki z pieczarkami, sałatka jarzynowa, bigos z kabaczka, paszteciki z kapustą i grzybami, krokiety z kaszy jaglanej, łazanki z kapustą, ziemniaki nadziewane, ziemniaki pieczone, makron w sosie szpinakowym, deser z owocami w galaretce, rogaliki krucho-drożdżowe z marmoladą i inne. Z pomocą nauczycielka wszystko nam się udaje i bardzo dobrze smakuje.


Praca uczniów w Zakładach Aktywności Zawodowej w Pile
W każdą środę uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy odbywają praktyczna naukę zawodu w Zakładach Aktywności Zawodowej w Pile. Jest to nowe wyzwanie dla uczniów, wspólna praca z innymi pracownikami ZAZu. Młodzież z wielkim zaangażowaniem pracuje na powierzonych stanowiskach. Obecnie z podziałem na dwuosobowe grupy pracują w Dziale Krawieckim oraz Montażu i Opakowań. Nawiązali już nowe znajomości i chętnie jeżdżą do nowej pracy. Uczniowie pracują pod nadzorem instruktorów, którzy są na każdym dziale i kontrolują jakość wykonywanej pracy. Jest super!!! Jest pora na pracę, II śniadanie oraz nawiązywanie nowych znajomości.


XVII Otwarty Turniej Bowlingowy Osób Niepełnosprawnych

W dniu 1 lutego 2019r. uczniowie klasy 3i uczestniczyli w Turnieju Bowlingowym organizowanym w Kręgielni Hotelu Gromada w Pile.

Turniej jak co roku organizowany był przez WTZ Caritas Piła przy ul. Browarnej. Nasi uczniowie drużynowo zdobyli 6 miejsce. Takie zawody to świetna integracja osób niepełnosprawnych, jak również okazja do prawdziwej, zdrowej rywalizacji. Turniej jednocześnie połączony był z zabawą – dyskoteka rozkręciła wszystkich.

Opiekę nad uczniami po kolei sprawowali: J. Kubiak, A. Kropińska, ks. J. Krzysztonek.


Wycieczka do Kołobrzegu

To była świetna zabawa, wiele pozytywnych emocji i integracja.
W dniu 26 września 2018r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej wyjechali na wycieczkę do Kołobrzegu. Prawdziwym przeżyciem, była podróż w głąb morza statkiem Monika . Morze szalało, a my rzucani na fale przez 40 minut przeżywaliśmy prawdziwe wodne emocje niczym wilki morskie! To będzie niezapomniane przeżycie!
Spacer pod latarnią, następnie promenadą i pięknym kołobrzeskim molem to wspólne rozmowy i podziwianie naszego polskiego morza. Przystanek w kawiarence przy promenadzie i skonsumowanie smacznego gofra to też akcent nadmorski. Kolejno to spacer po kołobrzeskiej pięknej starówce, zdjęcia przy katedrze, kuli ziemskiej i zakup pamiątek. A na koniec pyszny obiad i wesoły autobus ruszył w drogę powrotną do Piły.
Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i szczęśliwi oraz pełni pozytywnych emocji.
Opiekę nad uczniami sprawowały Janina Kubiak, Monika Kurzajczyk, Aleksandra Kropińska.


IV Rajd Graniczny w Jeziorkach

W dniu 22 września 2018 r. silna grupa uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Technikum dzielnie pokonała dystans 8 km w Rajdzie Granicznym w Jeziorkach. Trasa przebiegała w pobliżu dawnej granicy polsko – niemieckiej, wzdłuż fortyfikacji niemieckich, po drodze również uczniowie podziwiali piękne lasy w obszarze „Natura 2000”. Rajd zapoczątkowała oficjalna uroczystość upamiętniająca i składająca hołd pamięci ofiar września 1939 r. Uczniowie podobnie jak inne delegacje złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem pamięci narodowej. Zakończenie rajdu to wręczenie medali uczestnikom, którzy ukończyli dystans 8 km oraz cykl imprez tematycznych i konkurów. Dodatkowe imprezy to: okazja strzelania z wiatrówki, gram zespołowa w „bule”, stoisko kryminalistyczne Szkoły Policji w Pile, stoisko Wojewódzkiego Ruchu Drogowego, stoisko Pilskiego Muzeum Wojskowego. Wszyscy uczestnicy rajdu pełni entuzjazmu i pozytywnej energii oraz emocji, wrócili z medalami do domu, a uczestnicy konkursu historycznego otrzymali puchar dla szkoły.

Opiekunami i pozytywnym wsparciem dla uczniów były: Janina Kubiak, Bożena Pachana, Urszula Śmigielska.


 

 

AKTUALNOŚCI

ROK SZKOLNY 2017/2018


25.01.2018 – Zajęcia w pracowni technologicznej

Najbardziej uwielbiamy tworzyć  cudowne potrawy !!! Podejmujemy każde nawet najbardziej trudne wyzwania!!!  Pracujemy pod nadzorem naszego wyrozumiałego szefa, który jest spokojny i zawsze udziela dobrych rad.  Tworzymy wciąż nowe i ciekawe potrawy wykorzystując nasze regionalne produkty. Robimy zdjęcia każdej nowej potrawy i następnie ocenimy smak i cieszymy się z kolejnego sukcesu. Kochamy gotować!!!


25.01.2018 – Konkurs PCK


12.01.2018 – Udział w XVI Otwartym Turnieju Bowlingowym Osób Niepełnosprawnych.

Szkołę reprezentowało dwóch uczniów Kołosowski Grzegorz i Kolat Sebastian


11.01.2018 – Udział uczniów w warsztatach artystycznych z zakresu garncarstwa w RCK w Pile.

W dniu 11 stycznia 2018 r. świetnie się bawiliśmy i modelowaliśmy w glinie. Frajdą było dostać szarą bryłkę gliny, z której mogliśmy wyczarować według własnego pomysłu świąteczne świeczniki. Poznaliśmy również wyposażenie pracowni garncarskiej znajdującej się w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Dzięki pani instruktor dowiedzieliśmy się jak prawidłowo wypala się glinę i jak wygląda specjalny piec do tego przeznaczony. Nasz małe arcydzieła zostawiliśmy w pracowni by zostały wysuszone, a następnie wypalone w piecu przez 24 godziny w temperatura powyżej 1000 0 C. Praca przy glinie wymaga dużej cierpliwości.

 


21.12.2017„Jasełka u pani Hrabiny”

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy grali w szkolnych jasełkach.


15.12.2017 – Wigilia klasowa


Warsztaty plastyczne „Być kreatywnym”
Termin: 16,17 listopada 2017r. oraz 7,14 grudnia 2017r.
Z inicjatywy pani Aleksandry Kropińskiej zostały zorganizowane warsztaty plastyczne pod hasłem „Być kreatywnym” głównie dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy, ale również w ramach integracji dla młodzieży chętnej z innych klas.
Uczniowie w trakcie warsztatów poznali tajniki wykonania masy solnej, jej obróbki, która prowadziła do sporządzenia ciekawych kształtów, form, którą można dalej obrabiać, kształtować, malować, dekorować. Okazało się, że wszystkie wykonane elementy po odpowiednim połączeniu tworzą ciepłego, pełnego miłości i radości aniołka.


08.12.2017 – Dekorowanie pierniczków

06.12.2017 – Tworzymy ozdoby świąteczne

W dniu 06 grudnia 2017 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Muzeum Okręgowym w Pile mieli okazję uczestniczyć w ciekawych przedświątecznych warsztatach artystycznych. Podczas spotkania młodzież z dużym zaangażowaniem własnoręcznie wykonywała ozdoby świąteczne nawiązujące do tradycji. Były to między innymi choinki wykonane z kolorowych koralików oraz wstążek z motywami świątecznymi. Do wykonania innych dekoracji wykorzystywali kolorowy papier, klej, nożyczki i nitkę. Warsztaty przebiegały w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie po ich zakończeniu z okazji „Mikołajek” dostali drobne upominki. Wszyscy wracali w wesołych nastrojach z własnymi „wyczarowanymi choinkowymi cudeńkami”.

 


 2.12.2017  Integracyjny Turniej Bocci
Świetnie się bawiliśmy i super integrowaliśmy na Turnieju w Bocci w dniu 2 grudnia 2017r. organizowanym pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Turniej zorganizowany był na hali sportowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile. Ale była zabawa, radość i zdrowa rywalizacja. Drugi raz mieliśmy okazję grać i poznać zasady gry w boccię. To super gra , która jest świetną formą poprawy sprawności fizycznej. Do gry przystąpiły 2 drużyny : jedna ze SPdP, a druga z ZSZ. Staraliśmy się jak najlepiej, żeby odnieść sukces. Udało się!!! Drużyna z ZSZ uzyskała III miejsce !!! Natomiast ze SPdP miejsce V. Wszyscy uczestnicy zdobyli medale, a drużyny puchary.
Zawodników wspierały Irena Wasik i Janina Kubiak.


 23.11.2017  Warsztaty cukiernicze dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Pile w ramach Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

W dniu 23 listopada 2017 r. zaprosiliśmy uczniów ze SOSW w Pile na warsztaty kulinarne pod hasłem: „Zawód cukiernik”. Przybyła spora grupa młodzieży, która wyraźnie była zaineresowana praktycznymi ćwiczeniami w pracowni technologicznej. Uczniowie mieli okazję po odpowiednim instruktażu wałkować ciasto, formować rogaliki z ciasta krucho – drożdżowego z marmoladą oraz ciastka półfrancuskie śmietanowe z jabłkami. Po upieczeniu wypieki były wykańczane cukrem pudrem. Wszyscy uczestnicy mieli okazję poczęstować się wykonanymi przez siebie słodkościami.
Młodzież z Ośrodka pracowała z wielkim zaangażowaniem – stwierdziliśmy zgodnie, że każdy z nich byłby świetnym cukiernikiem. Jednocześnie w trakcie warsztatów nastąpiła wyraźna integracja młodzieży z Ośrodka
z uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Atmosfera w trakcie wspólnej pracy była wyjątkowa, przyjazna, radosna i dająca efekty.
Na zakończenie warsztatów młodzież ze SOSW została zapoznana
z możliwością nauki w naszej szkole oraz wyborze odpowiedniego zawodu.
Warsztaty przygotowały i poprowadziły: Irena Wasik i Janina Kubiak


10.11.2017 – Konkurs fotograficzny pod hasłem „Z książką mi do twarz”

Uczniowie klasy III i zajęli I miejsce w konkursie fotograficznym pod hasłem „Z książką mi do twarzy”. Do konkursu przygotowywali się bardzo aktywnie poznając książkę „z różnych stron”.


19.10.2017 – Udział uczniów w wyborach na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. 


13.10.2017 – Miasteczko Ruchu Drogowego

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrali się z wizytą do Miasteczka Ruchu Drogowego na zajęcia z przedstawicielem Straży Miejskiej na temat „Moje bezpieczeństwo na drodze”. 


30.09.2017 Szkolne Andrzejki

 Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w szkolnych Andrzejkach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski.


29.09.2017 – Udział w Jesiennej Terenowej Zabawie Marszowej.

Integracja z uczniami pełnosprawnymi podczas gier i zabaw rekreacyjnych na plaży w Ośrodku „Piaszczyste” w Pile. 


29.09.2017 – Celebrowanie klasowych rytuałów – przyjęcie urodzinowe.


26.09.2017 – Wizyta w Straży Miejskiej

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrali się z wizytą do Straży Miejskiej na zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy (resuscytacja, bezpieczna pozycja). 


Wycieczka do Wałcza

Rajd Graniczny w Jeziorkach

Pilski Piknik Integracyjny


08.06.2017 – Rajd Kasztanowy

Jesteśmy super, wywalczyliśmy II i III miejsce, zdobywając puchary i godnie reprezentując naszą szkołę!!

W dniu 8 czerwca 2017r. wzięliśmy udział w Rajdzie Kasztanowym organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Rzadkowie. Dwunastokilometrowa trasa rajdu przebiegała przez pola, łąki i lasy prowadząc do Alei Kasztanowej. Poza tym była pełna niespodzianek, zagadek i zadań do wykonania. Rajd to nie tylko dla nas dobra zabawa, ale również edukacja leśna i dużo elementów związanych z ochroną przyrody. Rajd zakończył się integracyjnym piknikiem, rozwiązaniem quizu oraz podsumowaniem naszych zmagań. W rajdzie brało udział 10 drużyn, a my zdobyliśmy II i III miejsce.


06.06.2017 – Miejski Rajd Pieszy

W dniu 06.06.2017 r. odbył się Miejski Rajd Pieszy pod hasłem „Zagadkowe miasto” zorganizowany przez SOSW w Pile. Celem Rajdu było rozwijanie spostrzegawczości poprzez wyszukiwanie różnych miejsc w mieście, a także poznawanie naszego regionu i najbliższej okolicy oraz integracja. Uczestnicy byli podzieleni na zespoły. Każdy zespół miał za zadanie wykazać się umiejętnością rozwiązywania zagadek oraz znajomością naszego miasta, a następnie odnaleźć na trasie rajdu 20 obiektów w mieście i sfotografować je. Zakończeniem Rajdu był wspólny poczęstunek w restauracji McDonald ’s. W Rajdzie brali udział uczniowie z SOSW oraz uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

 

 


Robert Kamiński to uczeń z pasją. Uwielbia śpiewać , tańczyć oraz muzykować na instrumentach. W maju uczeń reprezentował Szkołę Przysposabiająca w konkursie piosenki w Chojnicach „ Święto Muzyki” Integracyjny Festiwal Muzyki 2017 dla dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych.  Robert zaprezentował dwa utwory pt. Kołysanka oraz Zakazany owoc i otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy !!!!


Turniej Bocci

Świetnie się bawiliśmy i super integrowaliśmy na Turnieju w Bocci w dniu 2  czerwca 2017r.  organizowanym  pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Turniej zorganizowany był na hali sportowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile. Ale była zabawa, radość i zdrowa rywalizacja.  Pierwszy raz mieliśmy okazję grać i poznać zasady gry w boccię. To super gra , która jest świetną formą poprawy sprawności fizycznej. Byliśmy podzieleni na 4 drużyny i staraliśmy się jak najlepiej, żeby odnieść sukces. Wszyscy wypadliśmy bardzo dobrze  zdobywając medale i dyplomy.


Nadleśnictwo Zdrojowa Góra

 

W dniu 26 maja 2017r. udaliśmy się na wycieczkę do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Wycieczka w to miejsce to nie tylko dobra zabawa, ale również edukacja leśna i dużo elementów związanych z ochroną przyrody.  Pan leśniczy zapoznał nas z gatunkami ptaków osiadłych, koczujących, wędrujących, zimujących i przelotnych. Opowiedział nas ciekawostki o ptakach pt. Ptasi rekordziści.  Ponadto pokazał najbardziej ciekawe gniazda, które budują różne ptaki. Byliśmy pod wrażeniem tych opowieści. Przyszedł również czas na relaks i w otoczeniu przyrody mieliśmy okazję wyładować naszą energię grając w piłkę, ringo i inne zabawy ruchowe. Koniec wizyty był szczególnie miły, ponieważ pan leśnik rozpalił nam ognisko i piekliśmy smaczne kiełbaski. To bardzo lubimy!!


Spotkanie z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego 

W dniu 25 maja 2017r. gościliśmy uczniów i ich opiekunów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pile. Celem spotkania była integracja z uczniami SOSW, promocja Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz poprawa  aktywności fizycznej uczniów. Wspólne zabawy na świeżym powietrzu , humor i dobre nastroje sprzyjały integracji. Na koniec spotkania wspólne biesiadowanie przy smacznych kiełbaskach z grilla wywołało wiele radości. Takie spotkania to zawsze czas na wymianę swoich myśli, uwag i porozmawiania z młodzieżą z innej szkoły.


18 maja 2017 – Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w dniu 18 maja 2017 roku zostali zaproszeni na Dni Otwarte Funduszy Europejskich przez Centrum Edukacji i Pracy w Pile.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane projekty unijne, w których mogą brać udział osoby niepełnosprawne. Młodzież uczestniczyła także w dwóch zajęciach warsztatowych prowadzonych przez doradców zawodowych na temat  „Poznaj zawody przyszłości” oraz „Praca w Unii Europejskiej”. Uczniowie wzięli również udział w konkursie, którego zagadnienia dotyczyły Dni Otwartych Funduszy Europejskich zajmując III miejsce.

Spotkanie miało charakter informacyjno-doradczy pomagający uczniom w planowaniu kariery zawodowej.


11.05.2017 – Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej

Dnia 11 maja 2017 uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Pile. Bibliotekarka p. Lidia Bochan zapoznała nas z działami i organizacją pracy biblioteki. Omówiła również  na czym polega praca bibliotekarza. Wspólnie zastanawialiśmy się jakie prace moglibyśmy wykonywać w bibliotece po ukończeniu szkoły.

Uczestniczyliśmy również w zajęciach bibliotecznych, na których poznaliśmy rodzaj teatrzyku zwanego „ Kamishibai” oraz rozwiązywaliśmy zagadki związane z biblioteką.


Warsztaty Świąteczne w Bibliotece Pedagogicznej w Pile

12.04.2017 rok

Dnia 12 kwietnia 2017 roku wybraliśmy się na warsztaty świąteczne do Biblioteki Pedagogicznej w Pile. Zajęcia przygotowała dla nas pani L. Bochan, która w pierwszej ich części przy tablicy interaktywnej wprowadziła nas w  tematykę wielkanocną. W drugiej część warsztatów  poznaliśmy sztukę zdobienia pisanek woskiem, czyli technikę batik. Ważną częścią naszego spotkania była okazja wykazania się umiejętnościami plastycznymi i stworzenia wspólnie techniką kolażu hasła wielkanocnego, które zabraliśmy do szkoły i wyeksponowaliśmy je na naszej gazetce ściennej w klasopracowni.


 

„Miasto Ogród” – Park na Wyspie

 

  

22 kwietnia w sobotę uczniowie klas 3ia i 3ib zwiedzali Krajową wystawę „Miasto Ogród” ~WIELKOPOLSKA NA WEEKEND~ . W Parku na Wyspie uczniowie oglądali prezentacje wystawców branży ogrodniczej i agroturystycznej, uczestniczyli również w WARSZTATACH RECYKLINGOWYCH.


Wycieczka do Poznania

Wszyscy podczas pobytu w szkole uwielbiamy wycieczki. My mieliśmy okazję wyjechać na wycieczkę do Poznania w dniu 6 kwietnia 2017r.  Już początek był fantastyczny, bo zaczęliśmy od wizyty na lotnisku Ławica w Poznaniu. Przywitano nas tam pięknie przez megafon, dostaliśmy imienny bilet, wszyscy przeszliśmy przez bramki wykrywające metale i inne niebezpieczne materiały. Ale było wrażeń i emocji! Mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie pirotechnicznym oaz zapoznać się z pracą strażaków chroniących lotnisko.  Kolejnym etapem wycieczki była Palmiarnia, gdzie przenieśliśmy się w świat egzotycznych roślin, krainę kolorowych motyli oraz podwodny świat fantastycznych ryb. Wszystko nam się podobało, byliśmy zachwyceni i nie za bardzo zadowoleni, że czas wracać.

 


 Warsztaty garncarskie i to jest to – ciąg dalszy!!!

W dniu 17 marca 2017 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy na warsztatach ceramicznych w Regionalnym Centrum Kultury w Pile przystąpili do drugiego etapu wytwarzania elementów dekoracyjnych z gliny. Po wysuszeniu i wypaleniu w specjalnym piecu  wcześniej uformowanych „zajączków” z gliny uczniowie przystąpili do ich szkliwienia i dekorowania. W trakcie zajęć poznawali różnorodne barwy i faktury wykorzystywane do pokrywania przedmiotów z gliny. Podczas kontaktu ze sztuką młodzież w trakcie świetnej zabawy i w miłej atmosferze mogła wyrażać własne uczucia w sposób niewerbalny rozbudzając aktywność twórczą, wyobraźnię oraz ciekawość świata poprzez realizowanie własnych pomysłów w pracach z gliny i ceramiki.


 

 Klasowy Dzień Kobiet

W dniu 08 marca 2017  roku nasze koleżanki z klasy obchodziły Dzień Kobiet. My chłopaki postanowiliśmy zrobić im niespodziankę i zabrać je na kręgle. Zabawa była świetna i do tego była okazja lepiej się poznać. Miłym akcentem na zakończenie wspólnej gry i zabawy był poczęstunek w postaci najbardziej ukochanej przez młodzież potrawy, czyli pizzy, a dziewczęta otrzymały przygotowane przez kolegów z klasy drobne upominki.


Spotkanie Z Doradcą Zawodowym

W dniu 03 marca  2017 roku w Szkole Przysposabiającej do Pracy odbyło się spotkanie  z doradcą zawodowym z ZPPP w Pile pod hasłem „Jak poradzić sobie z trudnymi sytuacjami”. Podczas spotkania nasi uczniowie bardzo aktywnie dyskutowali o sposobach radzenia sobie ze stresem i analizowali  ich zastosowanie w swoim życiu.


Interaktywny konkurs „Bezpieczny Internet”

3 marca 2016 roku Dawid Pikulik i Jakub Nowicki reprezentowali swoje klasy w szkolnym konkursie „Bezpieczny Internet”, uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu zasad bezpiecznego korzystania z internetu.

 


Warsztaty garncarskie i to jest to!!!

W dniu 24 lutego 2017 r. pomimo deszczowej aury świetnie się bawiliśmy i modelowaliśmy „zajączki” w glinie.  Frajdą było dostać szarą bryłkę gliny, z której mogliśmy wyczarować według własnego pomysłu świątecznego zajączka. Poznaliśmy również wyposażenie pracowni garncarskiej znajdującej się w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.  Dzięki pani instruktor dowiedzieliśmy się jak prawidłowo wypala się glinę i jak wygląda specjalny piec do tego przeznaczony. Nasz małe arcydzieła zostawiliśmy w pracowni by zostały wysuszone,  a następnie wypalone w piecu przez 24 godziny w temperatura powyżej 1000 0 C. Praca przy glinie wymaga dużej cierpliwości.

 


 Był sobie pies

W dniu 23 lutego 2017 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy podczas seansu filmowego w kinie Helios pt. „Był sobie pies” w pełni przeżywali akcję filmu wraz z jego bohaterami.

 


Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”

17 stycznia 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury „ Iskra” w Pile odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda , Kolęda!” dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Wyróżnienie w kategorii soliści grupa starsza zdobyli uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy: Paweł Gołembka i Robert Kamiński.

(Opis imprezy w aktualnościach – miesiąc styczeń)


Nasz udział w WOŚP

WOSP

Podczas  25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczeń Robert Kamiński godnie reprezentował Szkołę Przysposabiająca do pracy jako wolontariusz w obsłudze technicznej imprezy organizowanej na naszej hali sportowej.

 


Sukces naszych uczniów

Dnia 11 stycznia 2017 r. przedstawiciele klas 3ia i 3ib reprezentowali Szkołę Przysposabiająca do pracy podczas KONKURSU KOMPUTEROWEGO O TEMATYCE KARNAWAŁOWEJ „ZAPROSZENIE NA BAL KARNAWAŁOWY”. Zadaniem uczestników było przygotowanie w edytorze tekstu szaty graficznej zaproszenia oraz zredagowanie poprawnej treści zaproszenia.

Laureatami konkursu zostali nasi uczniowie:  Robert Kamiński – 3ib i Dawid Pikulik -3ia, którzy zajęli ex aequo I miejsce z uczennicą klasy 1e Gabrielą Gniadzik.

Konkurs organizowały panie Monika Kurzajczyk i Ewa Kuźmińska.


Bliskie spotkanie ze sztuką

20161117_122533 20161117_123429 20161117_124321

 

Dnia 17 listopada 2016 r.  klasa 3ai zwiedziła wystawę malarstwa „Pejzaże i portrety” Józefa Madajczaka, zapoznała się również z twórczością  literacką Alicji Lesińskiej „Wierszyki dla dzieci”. Prace wymienionych artystów prezentowane były w Fili nr 4 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.


 

Odwiedziny w Bibliotece Pedagogicznej w Pile – 4.11.2016 rok

spdp-5-zdjcie spdp-5-zdjecie spdp-5-zdjecie1 spdp-5-zdjecie-2 spdp-5-zdjecie-3 spdp-5-zdjecie-4 spdp-5-zdjecie-5

Lubimy i kochamy książki

 Dnia 4 listopada 2016 roku wybraliśmy się pomimo deszczu z wizytą do Biblioteki Pedagogicznej w Pile. Mieliśmy okazje dzięki pani L. Bochan zobaczyć jak pracuje się w bibliotece, jakim systemem wypożycza się książki. Ponadto zobaczyłyśmy ogromne zbiory książek zgromadzonych  przez lata

w bibliotece. Najważniejszą jednak częścią naszego pobytu była okazja wykazania się umiejętnościami plastycznymi i stworzenia wspólnie techniką kolażu „ Magicznego Drzewa” . Drzewo to zabraliśmy do szkoły i mamy zamiar przedstawić je na naszej gazetce.Con Anima

image004 image006 image002

Con Anima  to IX Wałeckie Spotkania Artystyczne dla Osób Niepełnosprawnych, które zgromadziły młodzież i osoby dorosłe reprezentujące różne placówki i szkoły z pobliskich powiatów. Celem festiwalu organizowanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wałczu jest prezentacja twórczości osób z niepełnosprawnością.  W tegorocznej edycji festiwalu mieli okazje po raz pierwszy zaprezentować  się uczniowie naszej szkoły: Weronika Pałczyńska i Paweł Gołembka. Ich prezentacje wokalne zostały docenione przez jury, które przyznało wyróżnienie.                                                                                                                                 Artystom serdecznie gratulujemy!


„Otrzęsiny klas pierwszych”

spdp-4-zdjecie

W dniu 4.10.2016 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w imprezie zorganizowanej przez SU dla klas pierwszych, a były to „Otrzęsiny”.

Była to świetna zabawa i okazja poznania pozostałych uczniów pierwszych klas. Uczniowie klasy I i b  świetnie się zaprezentowali występując w wykonanych przez siebie fartuszkach z przyczepionymi elementami gastronomicznymi. Uczniowie chętnie brali również udział w konkursach i zabawach godnie reprezentując klasę.Dzień Chłopaka na Bowling

spdp-3-zdjecie

W dniu 30 września 2016 roku nasi koledzy z klasy obchodzili Dzień Chłopaka. My dziewczyny postanowiliśmy zrobić im niespodziankę i zabrać ich na kręgle. Zabawa była świetna i do tego była okazja lepiej się poznać. Dodatkowo gra w kręgle była połączona z dyskoteką, która szczególnie podobała się uczniom.

Miłym akcentem na zakończenie wspólnej gry i zabawy był poczęstunek w postaci najbardziej ukochanej przez młodzież potrawy, czyli pizzy.


08.09.2016 – Spotkanie z Natalię Madaj mistrzynią olimpijską

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

W czwartek 08 września 2016 r w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z pozostałymi uczniami uczestniczyli w niecodziennym, historycznym i jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu. Wrzeniem braw, okrzykami radości, przy dźwiękach trąbek i innych gadżetów aktywnego kibica, licznie zgromadzona społeczność szkolna powitała polską medalistkę 31 Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, finalistkę wioślarskich regat olimpijskich Natalię Madaj, która dzieląc sukces z Magdaleną Fularczyk-Kozłowską w dwójce podwójnej na dystansie 2000m, miesiąc temu wywalczyła w Brazylii złoty medal.

Pani Natalia Madaj serdecznie wszystkich przywitała, podziękowała za miłe przyjęcie i opowiadając o sobie, trudach w drodze do sukcesu, o radości spełnionych marzeń zachęcała do uprawiania sportu, a swoją szczerością, naturalną radością oraz swobodą wypowiedzi, od razu zdobyła sympatię publiczności. Chętni uczniowie pod okiem pani Natalia mogli na profesjonalnych ergonometrach spróbować swych sił w wiosłowaniu na czas, dowiedzieć się jak używać sprzętu prawidłowo i efektywnie. Na koniec p. Natalia rozdała mnóstwo autografów.


Piknik integracyjny nad Jeziorem Piaszczystym   6.10.2016 rok

spdp-2-zdjecie-2

Dbamy i kochamy przyrodę

 Dnia 6 września 2016 roku wybraliśmy się wspólnie ( klasa III i a oraz  III i b)  na super wycieczkę nad Jezioro Piaszczyste. Pobyt na świeżym powietrzu, świetna wspólna zabawa, a na zakończenie kiełbaska z grilla to właśnie było to co najbardziej pragnęliśmy.

Wszyscy mieliśmy okazję lepiej się poznać, pograć, porozmawiać i nacieszyć się piękną, słoneczną pogodą odchodzącego lata.


 

Rok szkolny 2015/2016

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej Do Pracy   

Bez tytułu


2016.03.15 – Świąteczne spotkanie uczniów SPDP i SOSW  –    zobacz


 

2016.03.07 – Warsztaty garncarskie i to jest to – ciąg dalszy!!!

W dniu 07 marca 2016 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy na warsztatach ceramicznych w Regionalnym Centrum Kultury w Pile przystąpili do drugiego etapu wytwarzania elementów dekoracyjnych z gliny. Po wysuszeniu i wypaleniu w specjalnym piecu  wcześniej uformowanych „wytworów” z gliny uczniowie przystąpili do ich szkliwienia i dekorowania. W trakcie zajęć poznawali różnorodne barwy i faktury wykorzystywane do pokrywania przedmiotów z gliny. Podczas kontaktu ze sztuką młodzież w trakcie świetnej zabawy i w miłej atmosferze mogła wyrażać własne uczucia w sposób niewerbalny rozbudzając aktywność twórczą, wyobraźnię oraz ciekawość świata poprzez realizowanie własnych pomysłów w pracach z gliny i ceramiki.


 

Warsztaty garncarskie i to jest to!!!

W dniu 22 lutego 2016r. pomimo deszczowej aury świetnie się bawiliśmy i lepiliśmy „cudeńka” z gliny.  Ale to frajda kiedy dostajesz do ręki kawałek gliny i nagle z tej nieciekawej bryły powstaje piękna sowa, motyl, serduszko, kotek, podstawka pod kubek i inne. Byliśmy pod wrażeniem jak wyposażona jest pracownia garncarska znajdująca się w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.  Dzięki pani instruktor dowiedzieliśmy się jak prawidłowo wypala się glinę i jak wygląda specjalny piec do tego przeznaczony.  Teraz musimy poczekać około  dwóch  tygodni,  żeby nasze arcydzieła się wysuszyły,  a następnie    wylądowały na 24 godziny w piecu, gdzie w temperatura powyżej 1000 0 C ulegną wypaleniu . Praca przy glinie wymaga właśnie takiej cierpliwości.


 

KONKURS NA OKŁADKĘ DO KSIĄŻKI – 09.02.2016

Cały tydzień uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy mieli okazję zapoznać się z pracą w bibliotece zarówno miejskiej jak i szkolnej. Nauczyli się obchodzić z książką, zainteresowali się czytelnictwem i korzystaniem z czytelni. Była to edukacja zarówno zachęcająca do czytania jak i do korzystania z książek. Ogłoszony „Konkurs na okładkę do książki ‘’ zmotywował uczniów do pracy nad dekoracyjną okładkę. W dniu 9 lutego 2016r. nastąpiło podsumowanie konkursu. Pani dyr. Urszula Mrall oraz pan Krzysztof Bruzda ocenili prace konkursowe, niestety mieli duży problem z ustaleniem pierwszych miejsc ponieważ poziom prac był bardzo wyrównany. Ostatecznie ustalili jednak zwycięzców oraz wyróżnienia.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce Bartek Zalewski

II miejsce Dawid Pikulik

III miejsce Ania Śwital i Sebastian Kolat

Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali zasłużone wyróżnienia i upominki.


Wizyta w Muzeum Stanisława Staszica – 8 i 11.02.2016

            W dniach 8 i 11 lutego 2016 roku udaliśmy się do Muzeum Stanisława Staszica znajdującego się na ul. Browarnej w Pile. Pan historyk Muzeum tak ciekawie opowiadał o życiu i działalności wielkiego pilanina, że otwieraliśmy szeroko oczy. Zapamiętaliśmy najważniejsze daty i wydarzenia z historii naszej ojczyzny związane ze Stanisławem Staszicem. Szczególnie spodobały się nam ważne słowa uwieńczone na tablicy pamiątkowej opisujące krótko Stanisława Staszica – „Szczodrobliwy opiekun nauk. Przyjaciel i dobroczyńca ludu”.


Wizyta w Bibliotece Miejskiej.

            W dniach 2 i 3 lutego 2016 roku mieliśmy wyjątkową okazję złożyć wizytę w bibliotece publicznej w Pile. Dzięki sympatycznym paniom bibliotekarkom zapoznaliśmy się z działami i organizacją pracy biblioteki. Szczególnie podobał nam się dział multimedialny, gdzie mogliśmy posłuchać z e-booka muzyki oraz fragmentu książki „Ania z Zielonego Wzgórza”. Natomiast dzięki panu Krzysztofowi Bruzda i spotkaniu w bibliotece szkolnej poznaliśmy części składowe książki oraz zasady zachowania się w bibliotece. Zachęceni i zmotywowani wypożyczyliśmy książki, chociaż dla niektórych była to pierwsza wypożyczona książka z biblioteki.


Świąteczne spotkanie z uczniami

ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Pile – 15.12.2015

W dniu 15 grudnia 2015 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy gościli uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Pile w ramach spotkań integracyjnych „Starsi – Młodszym”. Spotkanie przebiegało w świątecznym nastroju przy dźwiękach kolęd. Uczniowie wspólnie dekorowali pierniczki oraz wykonywali ozdoby świąteczne w postaci bombek o różnych kształtach. Zarówno pierniczki w polewie czekoladowej z lukrowymi zygzaczkami jak i ozdobione według własnego pomysłu bombki choinkowe prezentowały się okazale.


Tworzymy ozdoby świąteczne – 14.12.2015

W dniu 14 grudnia 2015 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Muzeum Okręgowym w Pile mieli okazję podziwiać pięknie wyrzeźbione w drewnie szopki bożonarodzeniowe oraz uczestniczyć w ciekawych warsztatach przedświątecznych. Podczas spotkania młodzież z dużym zaangażowaniem własnoręcznie wykonywała ozdoby świąteczne zarówno nawiązujące do tradycji jak i ozdoby bardziej współczesne. Do ich tworzenia wykorzystywali kolorowy papier, klej, nożyczki i nitkę. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie po jego zakończeniu wracali w wesołych nastrojach z własnymi „ wyczarowanymi choinkowymi cudeńkami ”.


Bella i Sebastian 2 – 09.12.2015

W dniu 09 grudnia 2015 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy podczas seansu filmowego w kinie Helios pt. „Bella i Sebastian 2” w pełni przeżywali akcję filmu i wraz z jego bohaterami wyruszyli na wyprawę poszukiwawczą urozmaiconą w niesamowite przygody.


 

Świąteczny konkurs komputerowy – 7.12.2015


 

Twój Piękny Uśmiech – 02.12.2015

W dniu 02 grudnia 2015 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w spotkaniu z zakresu profilaktyki pod hasłem „Twój piękny uśmiech”. Zajęcia poprowadziła higienistka szkolna, która przygotowała prelekcję na temat higieny jamy ustnej. Wszyscy uczniowie otrzymali kolorowe broszury opisujące ważne zasady dbania o zęby.


Ach te Andrzejki !!!

W dniu 30 listopada 2015r. świetnie się bawiliśmy i pełni nadziei wróżyliśmy. Oczywiście najważniejsze było lanie wosku, ale wróżby oparte o numerologię, rzucanie kostkami do gry, wróżenie z kart, wybieranie sobie swojej ulubionej liczby czy przestawianie butów wywoływało mnóstwo emocji i radości. Dobrze , że obok wróżb znalazł się czas na degustację drobnych wypieków przygotowanych wcześniej przez obie klasy .

Było wesoło, zagadkowo, ciekawie i sympatycznie w gronie przyjaciół.


Trzech Muszkieterów” – 13.11.2015

W dniu 13 listopada 2015 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wyszli na spektakl teatralny pt. „Trzech Muszkieterów”. Sztuka teatralna poruszała problem dopalaczy wśród młodzieży. Nasza młodzież mogła w ciekawy sposób poznawać i utrwalać zachowania sprzyjające zdrowiu.


Akademia z okazji Święta Niepodległości – 10.11.2015

Dnia 10 listopada 2015 roku odbyła się  w hali sportowej akademia  z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z  uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich technikum, którzy obejrzeli krótką „powtórkę” z lekcji historii naszego kraju. Program słowno-muzyczny przygotowały panie: Monika Wiśniewska, Alicja Komorowska, Joanna Danielewicz wraz z uczniami klasy I h, II h, I c, IIa.

Akademia


Lampiony z dyni – 26–30. 10.2015

W ostatnim tygodniu października, czyli 26 – 30 X na zajęciach z przysposobienia do pracy królowała „ Dynia”. Dynia może dostarczyć   sporo inspiracji zarówno kulinarnych jaki  i estetycznych Młodzież ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy przygotowywała smaczne potrawy i przetwory z tego warzywa takie jak: karbonara dyniowa, leczo dyniowe, zupa z dyni, czy dynia marynowana.

Z wydrążonych dyń młodzież zaprojektowała i wykonała lampiony. Przy świetnej zabawie wykrawała w niej różne wzory. Gotowy lampion po podświetleniu stanowił fantastyczną dekorację naszej klasopracowni wprowadzając miły nastrój podczas zajęć lekcyjnych.


„Zdrowe przetwory domowe” – wyjście SOSW – 27.10.2015

W dniu 27.10.2015 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem „Zdrowe przetwory” zorganizowanym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile.

Podczas spotkania nasza młodzież prezentowała wykonane przez siebie przetwory z dyni i jabłek, a pani Janina Kubiak przedstawiła wraz z młodzieżą ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy prezentację multimedialną na temat „Zdrowe przetwory domowe” połączoną z grą edukacyjną. Uczniowie brali również udział w konkursach i zabawach tematycznych związanych ze zdrowymi przetworami domowymi.

Zajęcia te pozwoliły nie tylko na integracje młodzieży i wspólne wesołe spędzenie czasu, ale także na przypomnienie i utrwalanie wiadomości na temat zdrowego stylu odżywiania się szczególnie zimą.


Październikowe wyjścia na Bowling

W dniu 12 i 26 października 2015 roku w ramach integracji zespołów  klasowych uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy odbyły się wspólne wyjścia na Bowling w Hotelu Gromada w Pile. Uczestnicy aktywnie i przyjemnie spędzali czas. Podczas gry w kręgle w atmosferze zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy uczniowie zawiązywali nowe, przyjazne relacje.


Piknik pod hasłem „Ziemniaczane Święto” – 05.10.2015

Dzięki zaproszeniu pani Teresy Chmiel (mamy naszej absolwentki) w dniu 05.10.2015 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy mieli okazję uczestniczyć w wykopkach i w zbieraniu plonów z działki. Podsumowaniem pracy było wspólne biesiadowanie na świeżym powietrzu. Pogoda i humor wszystkim dopisywał. Na koniec uczniowie  zostali obdarowani workiem ziemniaków aby mogli w szkole na zajęciach z przysposobienia do pracy przygotować pyszne potrawy.


Klasowy Dzień Chłopaka – 30.09.2015

W dniu 30 września 2015 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy obchodzili Dzień Chłopaka. Odbyły się liczne gry i zabawy integrujące młodzież. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili, a chłopcy otrzymali przygotowane przez koleżanki z klasy drobne upominki.Na zakończenie imprezy klasowej wszyscy uczniowie zasiedli do stołu   wspólnie w miłej atmosferze cieszyli swe podniebienia witaminowym deserem.


Wycieczka do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra – 10.09.2015 

Dbamy i kochamy przyrodę

 Dnia 10 września 2015 roku odbyła się zarówno integracyjna jak i edukacyjna wycieczka uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z zasadami zachowania w lesie. Uczestniczyli w prelekcji na temat ochrony środowiska oraz zapoznali się z pracą leśnika. Świat przyrody jest dla nas wszystkich bardzo ważny, szanujemy nasze cenne bogactwo. Ciągle uczymy się zasad ekologii,  w każdych działaniach   chcemy żyć w zgodzie z naturą.

Wizyta w Zdrojowej Górze uświadomiła uczniom jak ważny dla ludzi jest las i jakie znaczenie ma dla człowieka.Na terenie Nadleśnictwa uczniowie uczestniczyli również w grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu, którym towarzyszyła miła atmosfera.

Podsumowaniem wspaniałej zabawy było przygotowanie pod nadzorem opiekunów ogniska, przy którym uczniowie piekli kiełbaski. Pogoda i humor wszystkim dopisywał.


Celebrowanie tradycji urodzinowych w naszych klasach

Wrześniowi jubilaci: Ania, Paweł i Sebastian


Najbardziej uwielbiamy tworzyć  cudowne potrawy !!!

Jak w „Top szefie” „walczymy „ w kuchni!!   Podejmujemy każde nawet najbardziej trudne wyzwania!!!  Pracujemy pod nadzorem naszego wyrozumiałego szefa, który jest spokojny i zawsze udziela dobrych rad.  Tworzymy wciąż nowe i ciekawe potrawy wykorzystując nasze regionalne produkty. Zwracamy uwagę na zdrowe potrawy bogate w witaminy, składniki mineralne, węglowodany i białko.  Robimy zdjęcia każdej nowej potrawy i następnie ocenimy smak i cieszymy się z kolejnego sukcesu. Ostatnie nasze potrawy nie odbiegają od pokazywanych w Kuchni TV . Chcecie wiedzieć jakie to posłuchajcie i oglądajcie na ilustracjach: tort naleśnikowy, zapiekanka warzywna, leczo cukiniowo  – dyniowe,  carbonara dyniowa, placki ziemniaczano – dyniowe,  ziemniaki pieczone nadziewane masą serową, kuleczki ziemniaczane pieczone, knedle ze śliwkami,  babka ziemniaczana,  surówka owocowo – warzywna, kopytka z kapusta duszoną,  rogaliki krucho – drożdżowe z marmoladą.  Kochamy gotować!!!


Nasz uczeń Radek Sołtysiak zdobył srebrny medal na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles!!!


 

Kolejny wieli sukces naszego ucznia Radka Sołtysiaka!!

Radek zdobył złoto!!! 


 

Nasze potrawy

W okresie od września do połowy listopada sporządziliśmy liczne potrawy, które w przyszłości wykorzystamy w naszym domu.  Tworzymy wciąż nowe i ciekawe potrawy wykorzystując nasze regionalne produkty. Zwracamy uwagę na zdrowe potrawy bogate w witaminy, składniki mineralne, węglowodany i białko.  Robimy zdjęcia każdej wykonanej potrawy i następnie ocenimy smak i cieszymy się z kolejnego sukcesu. Ostatnie nasze potrawy nie odbiegają od pokazywanych w Kuchni TV . Chcecie wiedzieć jakie to pooglądajcie je na ilustracjach: tort naleśnikowy, zapiekanka warzywna, leczo cukiniowo  – dyniowe,  carbonara dyniowa, placki ziemniaczano – dyniowe,  ziemniaki pieczone nadziewane masą serową, kuleczki ziemniaczane pieczone, knedle ze śliwkami,  babka ziemniaczana,  surówka owocowo – warzywna, kopytka z kapusta duszoną,  rogaliki krucho – drożdżowe z marmoladą.  Kochamy gotować!!!

 

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy biorą czynny udział w większości imprezach ogólnoszkolnych oraz w obradach Samorządu Uczniowskiego organizowanych w Zespole Szkół Gastronomicznych.

Ciągła integracja z uczniami ZSZ i Technikum wpływa na właściwe zachowania i  relacje z  młodzieżą w pełni sprawną.

 

 


10 czerwca uczniowie naszej szkoły wspólnie z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

brali udział w III Miejskim Rajdzie Pieszym pod hasłem Zieleń w mieście. Podzieleni na grupy zmierzyli się z zadaniem odnalezienia na wyznaczonej trasie kilkunastu roślin opisanych w specjalnie przygotowanych zielnikach. Uczniowie z uwagą obserwowali przyrodę miasta, poznali nazwy wielu roślin oraz przygotowali dokumentację fotograficzną swoich poszukiwań. Na mecie rajdu czekały desery w restauracji McDonald’s.

Informacja o szkole i naborze  zobacz.

Aktualności z życia szkoły pobierz.