Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

04 listopada 2011r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyrzysku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt.Naszą szkołę reprezentowały: Ewa Suska z klasy Io – kapitan zespołu, Dominika Żak kl. III h, Marta Golis kl. III h, Paulina Gehrke kl. II c, Anna Parchomiuk kl. II a, Magdalena Straga kl. II a, Karolina Wilewska kl. II o, Adrianna Łojko kl. I t, Klaudia Zaborowska kl. I o, Andżelika Korpal kl. I o, Alina Matczyńska kl. I o i Magdalena Dułak kl. I u – bramkarka naszej reprezentacji.

W pierwszym spotkaniu dziewczęta stają na przeciw drużyny: LO Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, niestety mecz od poczatku nie układa się po naszej myśli. Dziewczęta przegrywają aż 14:1 – symboliczną bramkę dla naszego zespołu zdobywa Ewa Suska. Kolejnym przeciwnikiem jest drużyna ZSP nr 2 w Pile. Reprezentacja naszej szkoły znów przegrywa mecz 6:0 i w bardzo złych humorach schodzi z boiska. Po długiej rozmowie w szatni i wzajemnej mobilizacji „Gary” przystępują do kolejnej rywalizacji, tym razem naszym przeciwnikiem jest: ZSCKR Brzostowo. Już w pierwszej minucie meczu obejmujemy prowadzenie 1:0 po bramce naszego kapitana – Ewy Suskiej. Ale przeciwniczki nie poddają się i wyrównują pod koniec pierwszej połowy na 1:1. Dziewczęta nie odpuszczają rywalkom i na 2 minuty przed końcem spotkania obejmujemy prowadzenie wygrywając całe spotkanie 2:1. Zwycięską bramkę rzuciła Paulina Gehrke. Przed nami ostatni mecz z gospodarzem turnieju: ZSP w Wyrzysku. Jest to mecz o medale. Wygranie tego spotkania zapewnia nam brązowy medal… ale przegrana – ostatnie miejsce. Przed meczem znów rozmowa w szatni – mecz o wszystko 🙂 Pierwszy gwizdek sędziego rozpoczynający rywalizację. Napięcie sięga zenitu!!! Dziewczęta wyprowadzają akcję i… bramka Pauliny Gehrke – prowadziny 1:0. Mijają kolejne minuty spotkania i pada następna bramka – Ewy Suskiej,kolejna – Marty Golis, następna – Ady Łojko, nasz kapitan Ewa Suska dokłada jeszcze 1 bramkę, a na zakończenie spotkania Paulina Gehrke zdobywa kolejne dwie bramki. Rozlega się sygnał kończący mecz, huraaaa wygraliśmy, dziewczęta skaczą z radości!!! Całe spotkanie kończy się wynikiem 7:1. Nasza reprezentacja ostatecznie zajmuje: III miejsce. Ogromna radosć w zespole, ponieważ jest to pierwszy medal w historii szkoły w piłce ręcznej dziewcząt. Opiekun reprezentacji Magdalena Szubert z ulgą odetchnęła, uff „dziewczęta uratowały honor ZSG w Pile”. Gratulujemy !!!