„Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców”

16 maja 2018r. w Ośrodku Wczasowy PŁOTKI odbyły się: Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali:
– drużyna dziewcząt: Paulina Kamińska z klasy 1A i Paulina Śmigielska z klasy 2B;
– drużyna chłopców: Tobiasz Trawiński z klasy 3c, Mateusz Kosmowski z klasy 3a i Igor Pawłowski (tegoroczny absolwent klasy 4b).
Rozgrywki dziewcząt zostały podzielone na dwie grupy, w których każdy zespół zagrał dwa mecze. Grupa A to: ZSE w Pile, ZSP nr 3 w Pile, LO Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.
Grupa B to: ZSG w Pile, I LO w Pile, LO im. St. Staszica w Pile.
Reprezentacja naszej szkoły wygrała mecz z: I LO w Pile – 2:0, natomiast przegrała z LO im. St. Staszica 1:2 i tym samym awansowała z drugiego miejsca do czwórki najlepszych zespołów. Niestety tu silniejsze okazały się drużyny: I LO w Pile i ZSP nr 3 w Pile, gdzie nasze dziewczęta przegrały po 2:0, a w ostateczności zajęły IV miejsce.
Natomiast zespoły chłopców rozegrały swoje mecze „systemem brazylijskim”. Nasi chłopcy z każdym kolejnym meczem nie mieli sobie równych, wygrywając wszystkie spotkania po 2:0. Awans do czwórki najlepszych zespołów okazał się już dużym zwycięstwem dla naszej reprezentacji, ale chłopcy nie dali za wygraną i kolejne spotkanie z LO im. St. Staszica wygrali 2:0. To zwycięstwo dało im finał, który rozegrali z I LO w Pile. Niestety to silniejsi okazały się „Pola” wygrywając całe spotkanie 2:0. Pomimo jednej porażki, drugie miejsce dało naszej reprezentacji awans do zawodów rejonowych. Gratulujemy. Opiekunem grup była p.Magda Szubert-Woziwodzka.