Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek jako ośrodków życia społecznego, ułatwiających dostęp do kultury i wiedzy.

Celem programu jest zakup przez biblioteki szkolne nowości wydawniczych, sprzętu komputerowego i oprogramowania, realizację działań promujących czytelnictwo np. zakup nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo.


                             

 

Chwila z książką to nie tylko przyjemność, ale także, a może przede wszystkim, korzyść  dla naszego zdrowia i sposób na zdobycie wiedzy o świecie. Ludzie oczytani mają większe szanse na zrobienie kariery. Warto o tym pamiętać!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi załącznikami. Życzymy miłego czytania!

 

Zalety czytania książek- zobacz

Lista książek zakupionych w ramach programu- zobacz