Obóz w Lidzbarku w ramach Kluczowych Kompetencji

male

W dniach 17-23 lipca 2011roku grupa uczniów klasy I L uczestniczyła w Wakacyjnym Obozie Naukowym w ramach Szkoły Kluczowych Kompetencji

Malwina Matejczuk, klasa 2L:

Każdemu z nas w pamięci zapadł pewnie inny dzień zajęć, ale wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że było całkiem nieźle 🙂 .Następnego dnia trzeba było wsiąść do autobusu i ruszać w powrotną drogę do domu

.Każdy z nas otrzymał prezenty w postaci koszulek, czapek i odtwarzaczy mp4. Do tego dyplom potwierdzający uczestnictwo w imprezie. Zwieńczeniem wieczoru było ognisko z pieczeniem kiełbasek.Oczywiście śmiechu było co niemiara, zwłaszcza przy parodii „ Milionerów” i „ Randki w ciemno” .

Każda z grup została poproszona o przedstawienie krótkiej scenki związanej z matematyką.Czas mijał szybko i zanim się obejrzeliśmy nadszedł piątek czyli dzień pożegnania.Przedostatniego wieczoru wszyscy uczestniczyli w dyskotece zorganizowanej przez ośrodek. Jak to zawsze bywa chwilę potrwało zanim zabawa zagościła na dobre.Wycieczka po olbrzymiej siedzibie Zakonu z XIV wieku zajęła aż trzy długie godziny. W tym czasie mogliśmy zobaczyć salę obrad, piekarnie czy kotłownie.

Uśmiech na twarzach zwiedzających wywołały średniowieczne toalety oraz schody, na których trzeba było uważać, żeby się nie potknąć.Każdego dnia na uczestników czekały inne zajęcia rekreacyjne. Chyba tym najbardziej zapamiętanym był wyjazd na Malborka, gdzie mieści się zamek krzyżacki, jeden z obiektów listy UNESCO.Niedaleko naszego ośrodka znajdowało się również jezioro.

Nikomu nie trzeba było dwa razy powtarzać o możliwości kąpieli i opalania. Była nawet zjeżdżalnia. Też często używana i wyposażenie strażaka jeszcze kilkanaście lat temu. Nawet nie wiecie, jak donośny był dźwięk wzywający do gaszenia pożaru.Udało nam się również zwiedzić Muzeum Pożarnictwa, gdzie zobaczyliśmy jak wyglądał strójPrzez pierwsze dni pogoda dopisywała, więc została zorganizowana wycieczka do miasta. Przecież trzeba wiedzieć, gdzie jesteśmy, prawda?

Grupy uczestników wraz ze swoimi opiekunami miały do dyspozycji cały ośrodek wraz z jego wyposażeniem. Największą popularnością cieszyła się gra w siatkówkę.Ale, ale … „Nie samą matematyką żyje człowiek” nawet na Wakacyjnym Obozie Naukowym.Wszyscy zgodnie stwierdzili, że układanie tangramów i składanie origami nie jest wcale złym pomysłem na spędzenie czasu. Kto by pomyślał, że origami będzie częścią zajęć…Uczestnicy poznali historię życia Pitagorasa, wypełniali PIT-y.

Jednak najciekawszym zadaniem okazało się budowanie wielokątów w plenerze.Uczniowie zostali przydzieleni do grup liczących po 20 osób i codziennie przez cztery godziny zajmowali się zagadnieniami związanymi z matematyką. Jednak nie było to tylko zwyczajne liczenie i teoria.W tym roku zajęcia matematyczne odbywały się w ośrodku „Pod Lipami” w miejscowości Lidzbark Welski, na Mazurach.„ Szkoła Kluczowych Kompetencji”, w którym nasze technikum uczestniczy.