Upowszechnianie projektu Erasmus+

Niedziela 8 września była dniem pełnym wrażeń. W Łobżenicy na stadionie Miejskim im. Alojzego Graja odbyły się Powiatowo – Gminne Dożynki, w których wzięli udział rolnicy ze wszystkich gmin powiatu pilskiego i zaprezentowali najpiękniejsze wieńce dożynkowe. Nie zabrakło sadowników, działkowców i pszczelarzy. Zespół Szkół Gastronomicznych również wziął udział w tym wydarzeniu! Uczestnicy projektu „Praktyka zagraniczna krokiem w przyszłość zawodową” wraz z opiekunami panią Małgorzatą Kanią i panią Julitą Jurdzińską upowszechniali projekt Erasmus+, odpowiadając na pytania uczestników i obserwatorów tego radosnego wydarzenia. Obok prezentacji plonów z polskich pól my pokazaliśmy włoskie makarony, wraz z ich rodzimymi nazwami. Uczestnicy projektu chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami z pobytu we Włoszech z zainteresowanymi. Kto lepiej niż oni potrafi teraz odróżnić Conchiglioni od Farfalle?

O godzinie 13. ulicami miasta przeszedł barwny korowód dożynkowy, następnie odbyła się msza święta, pod przewodnictwem biskupa Jana Tyrawy. O godz. 15.15 na stadionie zaplanowano tradycyjny obrzęd dożynkowy. Potem zaczęła się zabawa. Na scenie wystąpiły znane i lubiane miejscowe zespoły z Gminnego Centrum Kultury, popularny zespół JuRaD, a gwiazdą wieczoru był CZADOMAN.

Warto zauważyć, że mimo nieciekawej pogody tłumy przybyły na to wydarzenie. Było gwarno i kolorowo, cieszymy się, że nie zabrakło tam również włoskich barw i akcentów.


Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content