Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dnia 10.11.2017r. odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademia rozpoczęła się polonezem wykonanym przez uczniów. Następnie w programie słowno-muzycznym zostały przypomniane tragiczne losy naszego narodu oraz heroiczne walki o odzyskanie  niepodległości. Zaprezentowano również bardzo ciekawe opinie uczniów naszej szkoły na temat ojczyzny i patriotyzmu. Oto one:
Dla mnie patriotyzm jest codziennością. Każdego dnia się z nim spotykam. W telewizji, na ulicach podczas uroczystości państwowych…. Jest to również pamięć o poległych żołnierzach.
Andrzej 1h

1. Ojczyzna jest dla mnie wszystkim, bo gdyby nie ona to nas, Polaków już by nie było. Polacy to szczęśliwy naród.
Marcelina 1c

2. Ojczyzna jest miejscem, które kocham i, o które chcę walczyć i dbać. Za Polskę zginęło wiele ludzi, ponieważ ją chronili. Zrobiłabym to samo, gdyby była taka potrzeba. Nie mówie o ojczyźnie złego słowa i nikomu w mojej obecności na to nie pozwolę.
Angelika 1h

3. Ojczyzna jest dla mnie czymś w rodzaju domu, a patriotyzm to taka miłość do niej. Podziwiam ludzi, którzy gotowi są oddać za nią życie. Ojczyzna kojarzy mi się z krajobrazami, ludźmi, zwierzętami i ogromną miłością i szacunkiem do tego.
Weronika 1h

4. Patriotyzm to dla mnie coś pięknego Cieszę się, że mogę być częścią Polski.
Natalia 1h

5. Patriotyzm to miłość do Polski. Ojczyzna to wolność.
Karolina 1c

6. Moją Ojczyzną jest Polska. To mój kraj, w którym się urodziłem, i w którym żyję. Podziwiam ją za to, że nie poddała się podczas zaborów, wojen…
Adam 1h

7. Patriotyzm to dla mnie obchodzenie świąt narodowych, szacunek dla barw, godła i hymnu narodowego. Jestem gotów poświęcić się dla Ojczyzny w razie wojny.
Marcel 1h

8. Szanuję swoją Ojczyznę. Kibicuję naszej drużynie piłkarskiej. Obchodzę święta Bożego Narodzenia. Nie mówię źle o swoim kraju.
Oliwia 1h

9. Ojczyzna jest dla mnie czymś bardzo ważnym, ponieważ tu się urodziłem. Bardzo bym chciał reprezentować naszą Ojczyznę i czuć się z niej dumny. Nie chciałbym stąd wyjeżdżać. Czuję się tu bezpiecznie.
Alan 1h

10. Dla mnie Ojczyzna jest miejscem, w którym się urodziłem, i z którego pochodzę. Polska jest dla mnie Ojczyzną niezależnie od tego, kto rządzi tym krajem. Polska ma niesamowitą historię i właśnie to jest w niej niepowtarzalne.
Mateusz 1h

11.Ojczyzna jest dla mnie domem, w którym czuję się bezpiecznie. Za moją Ojczyznę mógłbym nawet walczyć na wojnie.
Hubert 1h

12.Ojczyzna jest dla mnie domem, w którym się wychowałam, iktórego zawsze będę bronić.  Jestem tu i będę niezależnie od tego co by się stało. Ojczyzna jest dla mnie jak Matka, której nigdy nie opuszczę i zawsze będę bronić.
Patrycja 1h

13.Według mnie Ojczyzna to kraj, w którym się urodziłem, wychowałem, w którym mieszka moja rodzina,  i bliskie mi osoby. To wiele wspomnień z wakacji i wyjazdów. To miejsce, o które musimy dbać i je rozwijać.
Tymoteusz 1h

14.Ojczyzna jest dla mnie miejscem, w którym czuję się bezpiecznie. Jest domem dla mnie i dla mojej rodziny. Mogę się tu uczyć, rozwijać pasje i zainteresowania.
Adrianna 1h

15. Ojczyzna jest dla mnie rodziną, którą powinnam szanować, kochać, wspierać i bronić.
Agata 1a

16. Ojczyzna jest dla mnie domem, jest czymś naprawdę ważnym. Nawet jak bym wyjechała do wymarzonych Stanów Zjednoczonych, to prędzej, czy później bardzo bym za nią tęskniła.
Emilia 1a

17. Ojczyzna jest dla mnie domem. Jest jak jedna, wielka rodzina. Oddałabym wszystko żeby była bezpieczna.
Edyta 1c

18. Ojczyzna to dla mnie coś ważnego, coś o co walczyli nasi dziadowie i pradziadowie. Ojczyzna to po prostu Polska, a ja jako prawdziwa Polka, szanuję ją i poznaję z dnia na dzień coraz bardziej.
Magda 1a

19. Ojczyzna jest dla mnie czymś ważnym. Bardzo ją kocham ponieważ wiele tysięcy ludzi przelało za nią krew i walczyło o wolną Polskę. Ojczyzna to dla mnie polski język, wolność wyrażania swojego zdania, możliwość głosowania w wyborach.
Katarzyna 1a

20. Ojczyzna jest dla mnie miejscem, w którym w dzisiejszych niespokojnych czasach czuję się bezpiecznie. Nie martwię się, że zginę w zamachu terrorystycznym. Jest dla mnie domem, z którego niechętnie bym się wyprowadził.
Paweł 1a

21. Polska jest dla mnie dumą i chlubą. Jak patrzę na historię innych państw, to żadna nie jest tak wspaniała jak nasza. Jestem Polakiem i jestem z tego dumny.
Jakub 1c

Akademię przygotowali wszyscy uczniowie kl. IIIH oraz jedna uczennica klasy IIA – Aleksandra Dziadul pod czujnym okiem pani Moniki Wiśniewskiej i p. Joanny  Rosy. Pod koniec apelu pani Dyrektor Urszula Mrall wręczyła nagrody zwycięzcom następujących konkursów: „Z jakiej książki pochodzi ten cytat”, „Z książką mi do twarzy”, Konkurs wiedzy ekologicznej.


Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content