Dzień Czystego Powietrza

To już taka nasza mała tradycja, że w dniu 14 listopada świętujemy wraz z całą Polską Dzień Czystego Powietrza ustanowiony przez Fundację Ekologiczną Arka.

W dniu dzisiejszym ten kto mógł przyszedł do szkoły pieszo, przyjechał na rowerze lub skorzystał z komunikacji miejskiej. Dziękujemy za podjęty trud.

W szkole na długiej przerwie odbył się również Quiz o czystym powietrzu. Wzięło w nim udział 11 osób. Pierwsze miejsce zajęła Iga Jasińska z klasy 1H.

Na niskim parterze w szkole znajduje się gazetka z ciekawymi materiałami na temat Dnia Czystego Powietrza a na TikToku naszej szkoły dostępny jest filmik prezentujący obchody tego dnia.

Na lekcjach wychowawczych w dniu dzisiejszym i w najbliższych dniach wychowawcy będą mogli skorzystać z przesłanych materiałów, aby poruszyć temat, jak ważne jest dla nas czyste powietrze.

We współpracy z ESA – Edukacyjna Sieć Antysmogowa, dzięki której możemy monitorować czystość powietrza przy szkole, w dniu dzisiejszym na FB szkoły oraz na mailach uczniów pojawiły się dwie gry edukacyjne: Pogromca Smogu oraz Sudoku smogowe. Celem świętowania tego dnia było przybliżenie problemów związanych ze złą jakością powietrza i konsekwencjami z tego płynącymi.

Skip to content