ERASMUS + „Fachowy praktyk i praktyczny fachowiec”

Film

Hola.

Somos polacos. Somos estudiantes…. – takich i o wiele trudniejszych zdań uczą się uczniowie i nauczyciele ZSG w Pile na zajęciach z języka hiszpańskiego, przygotowujących do wyjazdu na staż w Hiszpanii, w ramach projektu Erasmus +.

Grupa 20-tu uczniów wraz z trzema nauczycielami w dniach 8 – 29 lipca 2017 roku, będzie odbywać staż w Kordobie – w pięknej i gorącej Andaluzji. Nasi uczniowie będą doskonalić swoje umiejętności zawodowe w firmie zajmującej się świadczeniem usług cateringowych przede wszystkim dla ludzi starszych i chorych ( domy opieki). Młodzież poza obowiązkowymi godzinami pracy będzie również poznawać historię , kulturę i obyczaje tego wspaniałego regionu Hiszpanii. Organizowane będą spotkania z kucharzami specjalizującymi się w kuchni Andaluzji, wykłady o charakterze kulturowym oraz wycieczki do najbardziej znanych miast w regionie ( Malaga, Sewilla). Uczniowie będą również gospodarzami wieczoru polskiego, na którym przedstawią prezentacje o naszym kraju, regionie, mieście, szkole oraz polskiej kuchni. Aby dobrze przygotować się do wyjazdu przyszli stażyści już od marca sumiennie uczęszczają na 40-to godzinny kurs języka hiszpańskiego. Poza tym czeka ich jeszcze 15-to godzinny kurs języka angielskiego oraz 5-o godzinne szkolenie technologiczne. Po odbyciu stażu każdy uczeń otrzyma certyfikat, który przyczyni się do zdobycia dodatkowych dokumentów potwierdzających umiejętności językowe oraz kompetencje zawodowe (Portfolio Europass).


Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content