I Forum Szkolnych Klubów Wolontariatu Szkół Powiatu Pilskiego

2

W Szkole przy Teatralnej 12 grudnia 2016 r. odbyło się pod patronatem honorowym Eligiusza Komarowskiego Starosty Pilskiego I Forum Szkolnych Klubów Wolontariatu Szkół Powiatu Pilskiego.

 Ponad 120 wolontariuszy i koordynatorów Szkolnych Klubów Wolontariatu działających w szkołach prowadzonych przez powiat pilski dyskutowało i uczestniczyło w warsztatach na temat wolontariatu.

Organizatorem I Forum Wolontariatu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile. Partnerami wydarzenia byli Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. St. Staszica w Pile i Szkoła Policji w Pile. Patronem medialnym Forum było czasopismo elektroniczne Republika Edukacji.

Celem I Forum było stworzenie płaszczyzny współpracy Szkolnych Klubów Wolontariatu działających w szkołach prowadzonych przez powiat pilski, promocja postaw wolontarystycznych wśród młodzieży, poszerzenie świadomości prawnej w zakresie funkcjonowania wolontariatu w Polsce, rozwijanie kompetencji społecznych wolontariuszy oraz ich integracja.

W Forum uczestniczyli również wolontariusze Zespołu Szkół Gastronomicznych wraz z Panią Dyrektor Urszulą Śmigielską i Panią Julitą Jurdzińską.


Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content