III OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE

Pomimo niedzieli (13 maja 2018r), pięknej słonecznej pogody zachęcającej głównie do wypoczynku w ciszy i plenerze, reprezentacja naszej szkoły przybyła do strzelnicy TARCZA w Pile, aby wystartować w III Otwartych Zawodach Strzeleckich z okazji 100 – lecia Niepodległości Polski o Puchar Sekcji Historycznej. Zmagania zawodników należały do cyklu imprez patronackich Starosty Powiatu Pilskiego – Eligiusza Komarowskiego, dla którego strzelectwo sportowe stanowi jedną z kilku pasji życia. ZSG w Pile godnie reprezentowali: Łukasz Górczewski, Patryk Tarczyński i Tobiasz Trawiński z klasy IIIc oraz opiekun, którego wynik strzelecki również wpływał na rezultat punktowy drużyny – p. Joanna Harenda.
Zadanie nie była łatwe, ponieważ żaden z naszych zawodników nie trenuje strzelectwa, a z karabinem 5,6 mm typu ,,Snajper” większość miała do czynienia po raz pierwszy. Z odległości 50m, na leżąco, ciężko jest odnaleźć właściwy cel, a co dopiero dokładnie wymierzyć ,,10’’ w maleńkiej tarczy.
Zajmując VII miejsce, start potraktowaliśmy jako ciekawe, ekskluzywne (bo to nie tani sport) i sprawdzające własne zdolności militarne, doświadczenie.


Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content