Mamy to! Dominik i Wiktor zajmują I miejsce!!

W dniach 27- 28 października 2022 roku uczniowie klasy IVga Wiktor Baranowski i Dominik Czajkowski wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „Bitwa na drobiowe smaki 2” (etap regionalny), który odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. Do etapu regionalnego zgłosiło się 11 drużyn.

W pierwszej części konkursu uczniowie musieli przygotować zupę oraz danie zasadnicze z surowców obowiązkowych i własnych. Wiktor z Dominikiem wykonali zupę krem z pieczonych pomidorów i papryki oraz roladkę drobiową na puree z nutą buraka i piklowaną marchewką. W finale ich zadaniem było natomiast sporządzenie dania ze składników przygotowanych przez organizatora. Tym razem obowiązkowy był kurczak, ziemniak i ser. Pozostałe produkty uczestnicy dobierali ze wspólnego stołu. Na wykonanie zadania uczniowie mieli 120 minut. Podczas pracy uczestnicy byli obserwowani przez jury konkursowe, w skład którego wchodzili: Łukasz Konik, Artur Wawer i Jakub Steuermark. Drużynom przydzielano punkty za tempo pracy, utrzymywanie porządku na stanowisku, przestrzeganie zasad higieny, uczciwe współzawodnictwo, postępowanie zgodnie ze sztuką kulinarną (w tym stosowanie zasad zero-waste). Gotowe potrawy oceniane były ze względu na trudność ich wykonania, estetykę podania oraz smak. Zmagania zakończyły się wielkim sukcesem, gdyż nasza drużyna ostatecznie zajęła I miejsce. Gratulujemy!

Opiekunem uczniów była Joanna Stadnik.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji


Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content