MISTRZOSTWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH O PUCHAR STAROSTY PILSKIEGO W WYCISKANIU SZTANGI

30 marca 2017r, po raz pierwszy w historii szkoły drużyna naszych „strongmenów”

pod opieką p. Joanny Harendy, wystartowała w II MISTRZOSTWACH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH O PUCHAR STAROSTY PILSKIEGO W WYCISKANIU SZTANGI. Zawody pod patronatem Starosty Pilskiego – Eligiusza Komarowskiego, zorganizowano w pilskim PWSZ. Nasza szkołę reprezentowali:
w kategorii – do 75kg – Łukasz Daszkiewicz (IIh);
w kategorii – do 90kg – Dawid Grabas (Ia), Damian Pływaczyk (Ih), Kamil Matuszak (Ih), Mateusz Kosmowski (Iia), Emil Spera (Iia), Samuel Figurski (Iia), Jakub Grabowy (Iia).
Najsilniejszym zawodnikiem naszej ekipy okazał się Łukasz Daszkiewicz, który w klasyfikacji indywidualnej „wycisnął” brąz. I gdyby nie surowy regulamin, zakładający tylko trzy możliwości deklarowania podejścia do określonego ciężaru i jeszcze małe doświadczenie w rywalizacji siłowej, mogło być nawet i złoto…. Widać było, że ciężar podniesiony przez Łukasza nie stanowił szczytu jego możliwości, miał jeszcze znaczne rezerwy, kiedy z lekkością wypychał 95kg.
Pozostałym naszym reprezentantom nie udało się wprawdzie wywalczyć miejsc medalowych, ale jak na pierwszy raz, wypadliśmy całkiem dobrze – drużynowo uplasowaliśmy się na IV miejscu. Chłopcy od razu „odgrażali się”, że w przyszłym roku nie będzie na nich mocnych. Będziemy czekać i dopingować ich przygotowaniom z przyjemnością.


Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content