Narodowe czytanie „Wesela ” Wyspiańskiego

W dniu 02.09.2017 roku w całej Polsce odbyło się Czytanie Narodowe „Wesela” St. Wyspiańskiego pod patronatem Pary Prezydenckiej.


W związku z tym wydarzeniem Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile sama po raz pierwszy włączyła się w organizację tego przedsięwzięcia. Na ulicy Bydgoskiej, od godziny 15.00 można było usłyszeć ludowe rytmy. W organizację włączyli się również uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Przed budynkiem Biblioteki, przy słonecznikach w wazonach, suto zastawionym stole, wystawie reprodukcji Wyspiańskiego na sztalugach i  zgromadzonych zainteresowanych osób – odbyło się wspólne czytanie. Spotkanie otworzyła pani dyrektor PBP w Pile – Beata Walczak.”Krakowianki” z Zespołu Szkół Gastronomicznych stemplowały pamiątkową pieczęcią przyniesione przez zebranych egzemplarze „Wesela”, wręczając folkowe zakładki, zaś  jedna z uczennic przechadzała się między przechodniami roznosząc przygotowane cytaty z wiklinowego kosza. Opiekunami młodzieży uczestniczącej w imprezie byli Bruzda Krzysztof i Magdalena Szubert-Woziwodzka.


Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content