Poznajemy zabytki i kulturę Portugalii


W kolejny weekend naszego pobytu w Portugalii wybraliśmy się do Lizbony. Pierwszym miejscem, które pokazał nam przewodnik była piekarnia Antiga Confeitaria de Belem, która od 1837 roku produkuje najsłynniejsze w całej Portugalii ciasteczka „natas”. Na miejscu spróbowaliśmy tych pyszności oraz zwiedziliśmy zabytkowe wnętrza piekarni gdzie obserwowaliśmy proces ich produkcji.
Następnie udaliśmy się do klasztoru Hieronimitów, podziwialiśmy przepiękną architekturę budowli oraz jej wnętrze. W drodze do Pomnika Odkrywców, przedstawiającego ważne postaci z historii Portugalii, mijaliśmy uroczą fontannę, przy której zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z nowo poznaną grupą z Włoch.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było odwiedzenie Wieży Torre de Belem, która zaliczana jest do jednego z siedmiu cudów Portugalii.
Spacerując urokliwymi uliczkami centrum miasta, mieliśmy okazję obserwować codzienne życie jego mieszkańców oraz podziwiać wspaniałą zabudowę.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, które jest celem pielgrzymek chrześcijan z całego świata.
Niedziela minęła nam na miłym odpoczynku na plaży nad Oceanem Atlantyckim. Wróciliśmy do hotelu opaleni i gotowi na ostatni tydzień pracy.


Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content