Sukces Martyny Dubickiej w XXVII Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu

Martyna Dubicka z klasy 4gb zajęła 5 miejsce w Polsce wśród uczestników XXVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu z tematyką wiodącą: Ryby i owoce morza.

Eliminacje centralne Olimpiady odbyły się w dniach 22-24 marca 2023 w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecnie i składały się z 3 części:

  • pisemnej, odbywającej się w formie testu, który obejmował zagadnienie z zakresu tematyki wiodącej, gastronomi i kelnerstwa oraz nauki o żywieniu i żywności,
  • praktycznej, polegającej na sporządzaniu i ekspedycji potraw, odbywającej się w pracowni technologicznej oraz na nakryciu stołu do określonego menu w pracowni obsługi konsumenta,
  • ustnej, rozgrywanej w formie quizu, do której przystępuje 6 laureatów Olimpiady z najwyższą punktacją z obu wcześniejszych etapów.

Martyna z powodzeniem poradziła sobie zarówno z pierwszą częścią eliminacji centralnych zajmując 4 miejsce i zdobywając tytuł Finalisty, jak i z częścią praktyczną, uzyskując ostatecznie tytuł Laureata Olimpiady, który w powiązaniu z uzyskanym wysokim wynikiem pozwolił jej zakwalifikować się do finału Olimpiady rozgrywanej w formie quizu.

Martyna bardzo dobrze zaprezentowała się podczas części finałowej. Zadania polegały na rozpoznawaniu ziół, rozwiązywaniu rebusów obrazkowych, przedstawiających przysłowia związane z tematyką wiodącą, odgadywaniu haseł z „Leksykonu sztuki kulinarnej”, skojarzeniach słownych występujących w popularnych określeniach i przysłowiach.

Po wyrównanej rywalizacji Martyna Dubicka zajęła ostatecznie 5 miejsce w Ogólnopolskiej XXVII Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu. Jako laureatka Olimpiady otrzymała nagrodę pieniężną, ciekawe książki oraz gadżety. Otrzymała również nagrodę im. dr Zenona Kosickiego ufundowaną dla najlepszego uczestnika Olimpiady z województwa wielkopolskiego. Tytuł Laureata zapewnia Martynie również wstęp na niektóre uczelnie wyższe.

Serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu i dziękujemy za promocję naszej szkoły!

Nauczyciele przygotowujący do etapu centralnego: p. Alina Matejczuk, p. Irena Wasik


Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content