Triumf Nikodema w ogólnopolskiej XXV Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Szczecinie

Sukces Nikodema w prasie

Nikodem Czyż z klasy 3a  zajął 1 miejsce w Polsce  wśród uczestników Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności z tematyką wiodącą: Cukrzyca – prewencja i leczenie dietą.

Po napisaniu wcześniej  testu on-line , z którego wyłoniono 30 finalistów,  wziął udział w części praktycznej i części ustnej 19 marca 2021 r. w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie. Nikodem cały czas utrzymywał pozycję lidera, ale poziom zawodów był wysoki. Bardzo dobrze zaprezentował się podczas ostatniej części olimpiady, jaką był quiz 6 najlepszych laureatów z udziałem publiczności. Zadania polegały na rozpoznawaniu mało znanych warzyw, skojarzeniach obrazkowych i słownych oraz odgadywaniu haseł z „Leksykonu sztuki kulinarnej”. Nikodem swoją wiedzą oczarował Komitet Główny Olimpiady w tym: Przewodniczącego dr n. med. Adama Grzegrzółkę, Honorowego przewodniczącego prof. dr. hab. Jana Gawęckiego oraz kierownika organizacyjnego mgr inż. Halinę Limanówkę. Oprócz uznania uczeń otrzymał wiele cennych nagród np. laptop, nagrodę pieniężną, ciekawe książki oraz gadżety. Jako laureat jest też zwolniony z egzaminów pisemnych potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

Wszyscy bardzo się cieszymy z tak ogromnego sukcesu ucznia naszej szkoły i serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy Wszystkim  za wsparcie i trzymanie kciuków.

Opiekun: Alina Matejczuk, drugi nauczyciel przygotowujący: Irena Wasik

 
Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content