XII Tydzień Edukacji Profilaktycznej pod hasłem „Jeśli nie komputer to co ?”

Tydzień Edukacji Profilaktycznej w Zespole Szkól Gastronomicznych odbywa się od 12 lat.

Tematyka działań , które są podejmowane w tym czasie jest zgodna z priorytetem szkolnego programu profilaktyki jaki szkoła realizuje w danym roku szkolnym.
W tym roku w dniach 5-9.06.2017 r. odbył się XII Tydzień Edukacji Profilaktycznej pod hasłem „Jeśli nie komputer to co ?”
Działania w ciągu całego tygodnia poświęcone były tematyce związanej z bezpieczeństwem w sieci oraz promocją alternatywnego spędzania czasu wolnego. Przez cały tydzień odbywały się zajęcia ze specjalistami na tematy związane z hasłem. Lekcje wychowawcze poświęcone były sposobom spędzania czasu wolnego oraz bezpieczeństwu w sieci. W dniu 05 i 06.06.2017 r. odbyły się zajęcia dla klas drugich i trzecich na temat: „Zarządzanie sobą w czasie” Spotkania prowadzone były przez doradcę zawodowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pile. W kolejnych dniach uczniowie uczestniczyli w zajęciach dla klas pierwszych dotyczących bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialności karnej związanej z korzystaniem z Internetu. Zajęcia prowadzone były przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji .
W dniu 09.06.2013 r. odbyło się podsumowanie XII Tydzień Edukacji Profilaktycznej oraz Dzień Gastronoma i Hotelarza. W tym dniu uczniowie obejrzeli krótki spektakl profilaktyczny „Teatru Gramsoli” pt. „ W sieci „ , następnie każdy z uczniów brał udział w dwóch warsztatach, które mają pokazać młodzieży możliwości rozwijania swoich zainteresowań oraz alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego. Przygotowano 5 warsztatów: gry na gitarze, makijażu, gier planszowych, taneczny oraz kulinarne. Po warsztatach cała społeczność szkolna brała udział w pikniku integracyjnym przy muzyce oraz zabawach sportowych i rekreacyjnych.


Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content