XIII TYDZIEŃ EDUKACJI PROFILAKTYCZNEJ

 

W Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile w dniach 4-8.06.2018 r. odbył się XIII TYDZIEŃ EDUKACJI PROFILAKTYCZNEJ POD HASŁEM „PASJA TO WYBÓR, UZALEŻNIENIE TO PRZYMUS”. Uczniowie brali udział w zajęciach z prawnikiem, panią Olgą Wiśniewską –Huszek ,w zajęciach związanych z profilaktyką nikotynizmu prowadzonych przez przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile, panią Alicja Krzyżanowska oraz panią Alicją Kurkiewicz-Sroczyńską oraz w zajęciach z terapeutą Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pile panią, która poprowadziła zajęcia warsztatowe na temat środków psychoaktywnych. Podczas XIII TEP odwiedził nas także funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji sierż. sztab. Jędrzej Panglisz, który w klasach pierwszych prowadził zajęcia związane z bezpieczeństwem i zagrożeniami dotykającymi młodzież. W piątek 8.06.2018 r. odbyła się impreza edukacyjno-integracyjna podsumowująca XIII Tydzień Edukacji Profilaktycznej, podczas której młodzież wysłuchała wykładu pani Alicji Szwedzińskiej z ZPPP w Pile na temat znaczenia pasji i zainteresowań w przeciwdziałaniu uzależnieniom. Po wykładzie uczniowie zaprezentowali swoje pasje oraz bawili się wspólnie z nauczycielami przy karaoke zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski i tańcu „belgijka” prowadzonym przez panią Joannę Harendę. Na koniec nie zabrakło „słodkiego letniego poczęstunku” w postaci pysznych lodów.
Wydarzenie przygotował i koordynował pedagog szkolny pani Marzena Raźniewska-Nalepa przy współpracy członków zespołu wychowawczego promocji zdrowia i kultury fizycznej i pani Moniki Kurzajczyk, pana Marka Prywera oraz pana Macieja Szymańskiego i wsparciu Dyrektora szkoły pani Urszuli Mrall.


Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content