XVII Tydzień  Edukacji  Profilaktycznej w ZSG  

Jak co roku, w maju w szkole organizowany jest Tydzień Edukacji Profilaktycznej organizowany od 17 lat przez pedagoga szkolnego Marzenę Raźniewską –Nalepę we współpracy z członkami zespołu wychowawczego profilaktyki i kultury fizycznej.

W dniu 22.05.23 r. w ramach odbyły się zajęcia profilaktyczne związane ze Światowym Dniem Bez Papierosa! W zajęciach brały udział klasy 3c, 3SK, 2c, 2a. prowadziły je Pani Alicja Grzegorczyk oraz Pani Alicja Sroczyńska z PSSE w Pile.  23.06.23r. odbyły się zajęcia z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Pile sierż. Magdaleną Mróz, która wprowadziła młodzież w zagadnienia dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich oraz zagrożeń bezpieczeństwa, które czyhają na uczniów. W spotkaniu brali udział uczniowie klas 1c, 3sk, 1h oraz 1t.  Natomiast w  dniach 23-24.05.22r. odbyły się zajęcia związane z profilaktyką zdrowia psychicznego. Były to prezentacje świadomościowe, na których wykorzystano elementy psychoedukacji dot. zaburzeń psychicznych. Eksperci przez doświadczenie, czyli osoby, które zmagają/zmagały się z problemem natury psychicznej         dzieliły się swoją historią/etapami leczenia i perspektywą osoby, która poradziła sobie z kryzysem. Zajęcia prowadzone były przez trenerów Fundacji CISZUM  pod patronatem Powiatowego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w ramach realizowanego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Projektu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W zajęciach brało udział 6 klas: 3a, 1c, 1k, 1b, 1h oraz 1t.

Ostatni dzień XVII Tydzień Edukacji Profilaktycznej odbył się piknik rekreacyjno-integracyjny dla całej społeczności szkolnej z okazji Dnia Dziecka oraz przypadającego na ten dzień Dnia Matki!  Uczniowie wzięli udział w zabawie współorganizowanej przez Samorząd Uczniowski oraz zespół nauczycieli wychowania fizycznego.

Wydarzenie realizowane w zakresie profilaktyki prozdrowotnej, zgodnie z założeniami Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile, zatwierdzonego uchwałą nr 150/2022 z dnia 30 sierpnia 2022r.

Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content