Warning: Undefined variable $ub in /home/zsgovheuhg/www/wp-content/plugins/advanced-page-visit-counter/public/class-advanced-page-visit-counter-public.php on line 148

XXXIV Regionalne Igrzyska NIKE 2018 Sprawnych Razem

10 maja 2018r na stadionie MOSiR przy ul. Żeromskiego 90 odbyły się: „XXXIV Regionalne Igrzyska NIKE 2018 Sprawnych Razem”. Startowały w nich szkoły z: Trzcianki, Wągrowca, Gębic, Jastrowia i Piły. Do zawodów zostało zgłoszonych 60 zawodników i zawodniczek, którzy walczyli o medale i dyplomy oraz awans na Mistrzostwa Polski, które w tym roku odbędą się w Krakowie. Punktualnie o godzinie 1000 zawodnicy, sędziowie i opiekunowie grup przeszli bieżnią wokół stadionu, nagradzani oklaskami licznej grupy kibiców, którą tworzyli koledzy, koleżanki, rodzice oraz zaproszeni goście m.in. Starosta Pilski p.Eligiusz Komarowski oraz II v-ce Prezydent Miasta Piły p.Beata Dudzińska. Po przemówieniu p.Aleksandry Błażejewskiej rozpoczęła się zacięta walka o zwycięstwo. Pierwszą rozegraną konkurencją były biegi sztafetowe 4x100m., w której nasza drużyna zajęła II miejsce, a były to, na pierwszej zmianie: Wanda Kowalska, drugiej: Weronika Konczak, trzeciej: Karolina Rozenau i czwartej: Weronika Popielas. W biegu na 100m. walka toczyła się do samej mety, nie było w nim zdecydowanego faworyta, a ostatecznie nasza uczennica Anna Banaś wywalczyła sobie brązowy medal. W kolejnych konkurencjach posypały się kolejne medale…, Izabela Żymek zajęła II miejsce w pchnięciu kulą, Karolina Rozenau w biegu na 200m. nie miała sobie równych i wybiegała złoty medal – I miejsce, Weronika Popielas w biegu na 800m. zajęła II miejsce. Trochę mniej szczęścia miały Wanda Kowalska, która w biegu na 400m. zajęła IV miejsce i Weronika Konczak, która w skoku w dal również zajęła IV miejsce. Nie mniej nasze uczennice spisały się na medal. Około godziny 1400 Regionalne Igrzyska zostały uroczyście zamknięte, zgaszono znicz płonący podczas zawodów, a uczestnicy udali się na zasłużony obiad do baru „Miś”, ufundowany przez Starostę Pilskiego. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczennic z klasy II E i IC, a były to: Weronika Popielas, Izabela Żymek, Karolina Rozenau, Weronika Konczak, Anna Banaś i Wanda Kowalska. Życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27