1 grudnia – Światowy Dzień AIDS

Corocznie od 1988 roku, w dniu 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Ta inicjatywa ONZ ma zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS.
Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS oraz ich bliskimi jest czerwona kokardka.
Krajowe Centrum ds. AIDS rozpoczęło kampanię edukacyjną „Mam czas rozmawiać”. Głównym celem przedsięwzięcia jest umożliwienie wykonania testu diagnostycznego w kierunku HIV jak największej liczbie osób. Lepiej jest wykonać test i poznać swój status serologiczny, niż żyć z HIV nie wiedząc o tym. Najbliższe punkty konsultacyjno- diagnostyczne znajdują się w Poznaniu i Bydgoszczy, gdzie wykonuje się testy anonimowo, bezpłatnie i bez skierowania.
Dzięki regularnie przyjmowanym lekom osoby zakażone mogą mieć dobrą jakość życia i mieć zdrowe dzieci. Osoba, która wie, że jest zakażona HIV, ma szansę zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.
W naszej szkole wiedza na temat HIV/AIDS jest rozszerzana poprzez prelekcje wśród uczniów, gazetkę ścienną oraz udział w Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS organizowanej przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile.

 Informacja o anonimowych badanich HIV


Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content