I Szkolny Konkurs Hotelarski

 

W dniach 7 i 9 marca 2022 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile odbył się I Szkolny Konkurs Hotelarski, który ma na celu rozwijanie u uczniów kreatywności i innowacyjności oraz doskonalenie umiejętności w zakresie obsługi gościa na różnych stanowiskach pracy hotelarza. Konkurs adresowany jest do uczniów technikum, kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa. Dodatkowo daje możliwość rywalizacji. 23 uczniów z klas I-IV przystąpiło do I Szkolnego Konkursu Hotelarskiego „Mistrz Hotelarstwa”. Zadaniem uczniów było wypełnienie testu online składającego się z 40 pytań z zakresu usług dodatkowych w hotelarstwie, housekeepingu i gastronomi hotelowej. Wyłoniono 6 najlepszych osób, które zakwalifikowały się do drugiego etapu. Dnia 9 marca 2022 w sali 39 odbył się drugi etap konkursu, któremu przewodniczyła komisja, w której skład wchodzili  nauczyciele zawodu  oraz  przedstawiciele pracodawców.  W jury zasiadali : p. dyrektor Monika Rój, p. w-ce dyrektor Małgorzata Gzela, p. Małgorzata Wieczorkiewicz przedstawicielka OST Gromada Piła, p. Grażyna Konieczna- Palacz, p. Julia Piecyk oraz p. Małgorzata Adamczewska-Klap.

Zadanie praktyczne polegało na nakryciu do stołu do śniadania wiedeńskiego prostego. Uczestniczki poradziły sobie wyśmienicie! I miejsce zajęła Marcelina Wnuk z klasy 3gh otrzymując tytuł Mistrza Hotelarstwa, II miejsce Agata Maternowska z klasy 2h, III miejsce otrzymała Wiktoria Odor z klasy 3gh, IV miejsce otrzymała Julia Grzegorzewska z Klasy 3gh, miejsce V otrzymała Wiktoria Trzebna z klasy 3ph natomiast VI miejsce otrzymała Zofia Pszczółka z klasy 3ph.

 

 

Serdecznie Gratulujemy laureatom!
Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content