Konkurs kolęd i pastorałek

 

Dnia 2grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs kolęd i pastorałek.
Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje. Zwyczaj wspólnego rodzinnego śpiewania kolęd zanika.
Organizując ten konkurs chcieliśmy zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania, podtrzymać dobrą polską tradycję i uwrażliwić na piękno i wymowę polskich kolęd jak również wyłonić osobę, która będzie reprezentowała naszą szkołę na międzyszkolnym konkursie kolęd w ZSE.
Konkurs stał na wysokim poziomie i jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie zwyciężczynią okazała się Zosia Boruta z kl. 4b, która wykonała utwór „Znak pokoju”, 2 miejsce zajął duet: Dominika Wnuk z kl. 3ga i Agnieszka Ciupa z kl. 4h, który zaśpiewał pastorałkę „Od serca do ucha”. Na wyróżnienie zasłużyła Natalia Kopczyk z kl. 4a. Brawa należą się wszystkim uczestnikom za wspaniałe wykonania polskich kolęd oraz jurorom za ocenianie uczestników.


Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content