Światowy Dzień AIDS

1 grudnia 2021 roku obchodzimy Światowy Dzień AIDS. W szkole powstała gazetka okolicznościowa oraz przeprowadzono pogadanki i krzyżówki przygotowane przez PSSE w Pile. Celem obchodów jest stała potrzeba podnoszenia poziomu świadomości
i wiedzy społeczeństwa na temat HIV/AIDS oraz okazanie wsparcia dla osób zakażonych HIV, jak również upamiętnienie osób zmarłych w wyniku powikłań AIDS.
Święto to jest obchodzone od 1988 roku zawsze w dniu 1 grudnia. Tego dnia zachęcamy wszystkich ludzi, aby jednoczyć się w walce z HIV, pokazywać, że osoby zakażone nie są i nie powinny być dyskryminowane ze względu na swoją chorobę. Solidarność z osobami zakażonymi można wyrazić poprzez przypięcie symbolicznej czerwonej kokardki.
🔴Jeśli z jakiś powodów podejrzewa się możliwość zakażenia HIV, jedynym sposobem sprawdzenia, czy doszło do zakażenia, jest zrobienie testu w kierunku HIV.
🔴Test w kierunku HIV jest to test wykrywający obecność antygenu lub przeciwciał HIV.
🔴Istnieje możliwość anonimowego i bezpłatnego wykonania badań w kierunku zakażenia HIV w kilkudziesięciu punktach konsultacyjno-diagnostycznych w kraju.
🔴Punkt konsultacyjno-diagnostyczny w Poznaniu
ul. Mickiewicza 5/4 (w punkcie pobrań DIAGNOSTYKA), 60-834 Poznań telefon kontaktowy 730 110 830 czynny w czwartki
w godz. 17.30 – 19.00 

Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content