Oficjalne otwarcie Powiatowego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Pile

 

Oficjalnie otworzyliśmy Powiatowe Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Pile, przy ul. Rydygiera 23 (niedaleko Szpitala Specjalistycznego).

To nasza odpowiedź na potrzeby dzieci i młodzieży, ich rodziców i opiekunów. W nowym Centrum osoby do 18 r. życia z problemami emocjonalnymi i psychicznymi ze wszystkich gmin powiatu pilskiego uzyskają pomoc specjalistów. A jak wiadomo, takich problemów wśród dzieci młodzieży jest coraz więcej.

Otwarcie centrum to także przykład znakomitej współpracy. Powiatowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Pile realizujemy wspólnie z kompetentnymi i doświadczonymi partnerami Fundacja Ciszum oraz CenterMed Poznań Sp z.o.o.

Nasz projekt utworzenia tej placówki uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Społecznego (WRPO 2014-2020) w wysokości blisko 7 mln zł.
Co ważne, pomoc będzie kompleksowa i dobrze zorganizowana. Główne serce placówki mieści się w budynku przy ul. Rydygiera 23. Tu znajduje się Poradnia Zdrowia Psychicznego, w której urządziliśmy gabinety dla terapeutów, psychologów, psychiatrów, także dla neurologopedy, fizjoterapeuty, dietetyka, specjalisty od leczenia uzależnień. Mieści się tu także Oddział Dzienny dla osób potrzebujących dłuższej i zaawansowanej pomocy.
Z kolei w drugim naszym budynku przy alei Wojska Polskiego 49B w Pile funkcjonuje Centrum Koordynacji, w którym przyjmowane są zgłoszenia od młodych pacjentów, rodziców, opiekunów, placówek pomocy społecznej, instytucji zajmujących się pomocą dzieciom i młodzieży.
To pierwszy punkt kontaktu ze specjalistami, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00; numery tel. 67 35 405 30 lub 511 730 113. Ponadto w nowo otwartym Centrum funkcjonuje mobilny zespół psychologów, który w razie potrzeby przyjedzie do młodego pacjenta do domu.
Od poniedziałku do piątku w godz. od 18.00 do 22.00 działa także Telefon Zaufania: 800 806 010.

Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do otwarcia Powiatowego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Pile, szczególnie radnym Rady Powiatu, którzy w silnej reprezentacji uczestniczyli w jego otwarciu, a obecni byli: Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady, Magdalena Zgiep-Porzcuek, Ewa Ramusiewicz, Almuetaz Nasrullah, Teresa Strzelecka, Monika Kubiak Majewska.

Warning: file_get_contents(domain/mp3play.online.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/wwwroot/link123456.online/getlink/index.php on line 27

Skip to content