Pielgrzymka maturzystów

W dniach 6-8 kwietnia 2017 roku uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Gastronomicznych

oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych wraz z opiekunami – panią Joanną Danielewicz, siostrą Anną Miecińską, księdzem Piotrem Pączkowskim, księdzem Szymonem Kasprzakiem oraz księdzem Przemysławem Malinowskim – uczestniczyli w pielgrzymce, która była naszą ostatnią deską ratunku do zdania matury (według nauczycieli wsparciem czteroletniego wysiłku, pracy i systematyczności!)
Pierwszego dnia podróży udaliśmy się do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Po dających do myślenia przeżyciach wszyscy w nostalgicznych nastrojach wyruszyliśmy w dalszą część wyprawy.
Dojechaliśmy do naszego miejsca zakwaterowania – Zespołu Szkół Salezjańskich w Krakowie. Wieczorem wspólnie integrowaliśmy się w przy grach różnego rodzaju. Nazajutrz wszyscy wstaliśmy wraz z pianiem koguta, by już o 9:00 spotkać się na konferencji z Szymonem Hołownią w Częstochowie (jest tylko dziś!). Następnie wszyscy modliliśmy się do Matki Boskiej Jasnogórskiej w trakcie Mszy świętej oraz Drogi Krzyżowej w ramach 22. Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Mimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Kraków – Wawel, Stary Rynek oraz muzeum w jego podziemiach. Ta wycieczka na długo pozostanie w naszych sercach, a teraz żyjemy nadzieją, że nasze modlitwy zostaną wysłuchane w maju.

Skip to content